Manufacturer of a wide range of products which include fully automatic cnc wood router, ar 1325 r cnc wood router with rotary, ar1325 wood work cnc router with rotary, 1325 a cnc wood router, 3 kw, cnc wood router ar1325 e and cnc wood router 1325.
₹ 475000 / Unit Get Latest Price
| Working Area | 1300×2500 mm |
| Application | MDF, Wood, Acrylic |
| Spindle Power | 4.5 kW |
| Automation Grade | Fully Automatic |
| Axis Count | 4 Axis |
| Table Type | T Slot Table |
| Number Of Spindles | Single |
| Applicable Materials | Wood |
| Power Consumption | 5.3 kW |
| Brand | Aaradhana |
| Spindle Speed | 0–18000 rpm |
| Voltage | 380 V |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Mild Steel |
| Control System | DSP Rich Auto A11 |
₹ 500000 / piece Get Latest Price
| Working Area | 1300×2500 mm |
| Application | MDF, Acrylic |
| Spindle Power | 4.5 kW |
| Axis Count | 3 Axis |
| Table Type | T Slot Table |
| Number Of Spindles | Single |
| X-Y Axis Working Area | 1300 x 2500 mm |
| Model | AR 1325 R |
| Job Material | Wood |
| Spindle Speed | 0–18000 rpm |
| Supported Material | Plywood, MDF |
| Driven Motor | Servo Motor |
| Machine Weight | 1800 Kg |
| Condition | New |
| Control System | DSP RICH AUTO A 11 |
| Command Code | HPGL, G-code |
| Country of Origin | Made in India |
| Warranty | 1 year |
| Spindle Type | Air Cooled |
₹ 495000 / Piece Get Latest Price
| Working Area | 1300×2500 mm |
| Axis Count | 4 Axis |
| Spindle Power | 3.5 kW |
| Table Type | T Slot Table |
| Supported Material | ACP, MDF |
| Spindle Speed | 18000 RPM |
| X-Y Axis Working Area | 1300 x 2500 mm |
| Model | AR1325 |
| Job Material | Acrylic, Wood |
| Application | Jali Cutting, Furniture |
| Number Of Spindles | Single |
| Repositioning Accuracy | 0.02 mm |
| Driven Motor | Stepper Motor |
| Machine Weight | 1200 Kg |
| Condition | New |
| Control System | DSP RICH AUTO A 11 |
| Command Code | G - Code |
| Country of Origin | Made in India |
| Warranty | 1 year |
| Stepper Driver | YAKO 2608 |
| Stepper Motor | 450 B |
| Spindle Type | Air Cooled |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 385000 / Piece Get Latest Price
| Working Area | 1300×2500 mm |
| Application | Acrylic, Wood |
| Axis Count | 3 Axis |
| Table Type | T Slot Table |
| Number Of Spindles | Single |
| X-Y Axis Working Area | 1300 x 2500 mm |
| Model | 1325 A |
| Spindle Speed | 0–18000 rpm |
| Supported Material | MDF, ACP |
| Machine Weight | 1500 Kg |
| Condition | New |
| Control System | NK105 |
| Command Code | HPGL, G-code |
| Country of Origin | Made in India |
| Warranty | 1 Year |
| Spindle Power | 3.5 kW |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 415000 / Piece Get Latest Price
| Working Area | 1300×2500 mm |
| X-Y Axis Working Area | 1300 x 2500 mm |
| Spindle Power | 3.5kW |
| Axis Count | 3 Axis |
| Table Type | T Slot Table |
| Supported Material | MDF, ACP, Plywood |
| Spindle Speed | 0–18000 rpm |
| Brand | AARADHANA |
| Power Consumption | 50 KW |
| Model Name/Number | AR1325E |
| Z Axis Working Area | 250 mm |
| Application | Jali Cutting, Furniture |
| Material | WOOD , WPC ,ACP |
| Stepper Driver | YAKO |
| Weight | 1200 KG |
| Warranty | 1 year |
| Control System | DSP RICH AUTO A11 |
₹ 400000 / Piece Get Latest Price
| Working Area | 1300×2500 mm |
| Spindle Power | 6 kW |
| Axis Count | 3 Axis |
| Table Type | T Slot Table |
| Supported Material | MDF, Plywood, ACP |
| Spindle Speed | 0–24000 rpm |
| Z Axis Working Area | 300 mm |
| Model | 1325 |
| Job Material | Plywood, MDF, Acrylic, Wood, Sign Board |
| Spindle Head Type | Single Spindle |
| Application | Jali Cutting, Furniture, Moulding, Door Making |
| Number Of Spindles | Single |
| Control System | DSP |
₹ 415000 / Piece Get Latest Price
| Working Area | 1300×2500 mm |
| XY Axis Working Area | 1300 x 2500 mm |
| Spindle Power | 6 kW |
| Axis Count | 3 Axis |
| Table Type | T Slot Table |
| Supported Material | ACP, Plywood |
| Spindle Speed | 18000 |
| X-Y Axis Working Area | 1300 x 2500 mm |
| Z Axis Working Area | 300 mm |
| Model | 1325 |
| Job Material | MDF, Wood |
| Spindle Head Type | Single Spindle |
| Application | Signage, Door Making, Furniture |
| Number Of Spindles | Single |
| Control System | DSP |
₹ 550000 / Piece Get Latest Price
| Working Area | 1300×2500 mm |
| XY Axis Working Area | 1300 x 2500 mm |
| Application | Signage, Acrylic |
| Spindle Power | 5.5 kW |
| Axis Count | 3 Axis |
| Table Type | SS Tray |
| Number Of Spindles | Single |
| Working Area (feet x feet) | 4 x 8 |
| Model | 1325 |
| Machine Type | 3 Axis |
| Job Material | Aluminum, Wood, Stone, Acrylic |
| Spindle Head Type | Single Spindle |
| Spindle Speed | 0–24000 rpm |
| Control System | DSP |
| Supported Material | ACP, MDF |
| X-Y Movement | Rack & Pinion Transmission |
| Z Movement | Ball Screw Transmission |
₹ 600000 / Piece Get Latest Price
| Working Area | 1300×2500 mm |
| Spindle Power | 6 kW |
| Axis Count | 3 Axis |
| Table Type | T Slot Table |
| Supported Material | Plywood, ACP |
| Spindle Speed | 0–18000 rpm |
| Z Axis Working Area | 200 mm |
| Model | 1325 |
| Application | Jali Cutting, Door Making |
| Number Of Spindles | Double |
| Control System | DSP |
| XY Axis Working Area | 1500 x 3000 mm |
| X-Y Axis Working Area | 1300 x 2500 mm |
₹ 380000 / Piece Get Latest Price
| Working Area | 1300×2500 mm |
| XY Axis Working Area | 1300 x 2500 mm |
| Spindle Power | 3.5 kW |
| Axis Count | 3 Axis |
| Table Type | T Slot Table |
| Supported Material | PVC Foam, MDF, Solid Wood, ACP, Plywood, Acrylic |
| Spindle Speed | 0–18000 rpm |
| X-Y Axis Working Area | 1300 x 2500 mm |
| Z Axis Working Area | 300 mm |
| Model | AR 1325 |
| Machine Type | 3 Axis |
| Job Material | Foam Board, Sign Board, Acrylic, Plastic, MDF, Wood, Plywood |
| Spindle Head Type | Single Spindle |
| Application | Signage, Jali Cutting, Cabinet, Moulding, Door Making, Furniture |
| Maximum Cutting Speed | 2400 RPM |
| Number Of Spindles | Single |
| Control System | DSP |
₹ 565000 / Piece Get Latest Price
| Working Area | 1500×3000 mm |
| XY Axis Working Area | 1500 x 3000 mm |
| Spindle Power | 3.5 kW |
| Axis Count | 3 Axis |
| Table Type | Vacuum Table |
| Supported Material | Plywood, ACP, Acrylic |
| Spindle Speed | 0–18000 rpm |
| X-Y Axis Working Area | 1500 x 3000 mm |
| Z Axis Working Area | 200 mm |
| Model | 1325 |
| Job Material | Plastic, Wood, Acrylic, Sign Board, MDF, HDF, Plywood, Foam Board |
| Application | Moulding, Jali Cutting |
| Spindle Head Type | Single Spindle |
| Number Of Spindles | Single |
| Control System | DSP |
Praveen Kumar Ramnath Vyas (CEO)
Aaradhana Technology Systems
Khasra No 214, Bhankrota Jaysinghpura Road, Jaisinghpura, Asian World School
Jaipur - 302026, Rajasthan, India