Offering you a complete choice of products which include ar 1325b cnc stone router, 5.5 kw, quadruple head stone router 2030, 1325 cnc router machine, cnc stone router 1325, cnc stone router and cnc wood router 1325.
₹ 850000 / Piece Get Latest Price
| Working Area | 1300×2500 mm |
| Application | Wood, Acrylic, MDF, Aluminium, Stone |
| Spindle Power | 5.5 kW |
| Axis Count | 3 Axis |
| Table Type | T Slot Table |
| Number Of Spindles | Single |
| X-Y Axis Working Area | 1300 x 2500 mm |
| Model | AR 1325B |
| Job Material | Stone |
| Control System | DSP |
| Spindle Speed | 24000 RPM |
| Supported Material | PVC, Solid Wood, ACP, MDF, Plywood |
| Command Code | G-code |
| Machine Weight | 2000 Kg |
| Condition | New |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1300000 / Piece Get Latest Price
| Working Area | 2000×3000 mm |
| Supported Material | Granite, Marble |
| Spindle Power | 5.5 kW |
| Z Axis Working Area | 400 mm |
| Table Type | Water Bed |
| Axis Count | 3 Axis |
| Model | 3015 |
| Machine Type | 3 Axis |
| Job Material | Black Graphite, Stone, Sandstone, Marble |
| Spindle Speed | 24000rpm |
| Spindle Head Type | Multi-Spindle |
| Cooling Type | Water Cooling |
| Application | Engraving |
| X-Y Movement | Rack & Pinion Transmission |
| Driven Motor | Servo Motor |
₹ 350000 / Piece Get Latest Price
| Working Area | 1300×2500 mm |
| XY Axis Working Area | 1300 x 2500 mm |
| Application | MDF, Acrylic |
| Spindle Power | 3.5 kW |
| Axis Count | 3 Axis |
| Table Type | T Slot Table |
| Number Of Spindles | Single |
| Working Area (feet x feet) | 4 x 8 |
| Model | 1325 |
| Job Material | Wood, Acrylic |
| Spindle Head Type | Single Spindle |
| Spindle Speed | 0–18000 rpm |
| Control System | DSP |
| Supported Material | ACP, MDF |
₹ 550000 / Piece Get Latest Price
| Working Area | 1300×2500 mm |
| XY Axis Working Area | 1300 x 2500 mm |
| Application | Acrylic, Aluminium |
| Spindle Power | 5.5 kW |
| Axis Count | 3 Axis |
| Table Type | T Slot Table |
| Number Of Spindles | Single |
| Working Area (feet x feet) | 4 x 8 |
| Model | 1325 |
| Job Material | Wood, Stone |
| Spindle Head Type | Single Spindle |
| Spindle Speed | 0–24000 rpm |
| Supported Material | MDF, ACP |
₹ 580000 / Piece Get Latest Price
| XY Axis Working Area | 1300 x 2500 mm |
| Working Area | 1300×2500 mm |
| Spindle Power | 5.5 kW |
| Machine Type | 3 Axis |
| Axis Count | 3 Axis |
| Suitable Stone | Slate, Sandstone, Granite, Marble, Limestone |
| Max Work Thickness | 300 mm |
| Model | 1325 |
| Spindle Head Type | Single Spindle |
| Spindle Speed | 24000 rpm |
| Tool Cooling | Water Cooling |
| Application | Monuments, Engraving, 3D Statues, Temple Work, Countertops |
| Driven Motor | Servo Motor |
| Machine Condition | New |
₹ 390000 / Piece Get Latest Price
| Working Area | 1300×2500 mm |
| XY Axis Working Area | 1300 x 2500 mm |
| Spindle Power | 3.5 kW |
| Axis Count | 3 Axis |
| Table Type | T Slot Table |
| Supported Material | ACP, MDF, Plywood |
| Spindle Speed | 0–18000 rpm |
| X-Y Axis Working Area | 1300 x 2500 mm |
| Z Axis Working Area | 200 mm |
| Model | 1325 |
| Application | Cabinet, Jali Cutting, Signage |
| Number Of Spindles | Single |
| Control System | DSP |
₹ 370000 / Piece Get Latest Price
| Working Area | 1500×3000 mm |
| XY Axis Working Area | 1300 x 2500 mm |
| Spindle Power | 3.5 kW |
| Application | Temple Work, 3D Carving |
| Axis Count | 3 Axis |
| Table Type | T Slot Table |
| Supported Material | Plywood, Teak Wood, Acrylic |
| X-Y Axis Working Area | 1300 x 2500 mm |
| Z Axis Working Area | 300 mm |
| Model | 1325 |
| Job Material | Wood, Plywood, MDF, HDF, Sign Board, Acrylic, Foam Board |
| Spindle Head Type | Single Spindle |
| Spindle Speed | 0–18000 rpm |
| Number Of Spindles | Single |
| Control System | DSP |
₹ 620000 / Piece Get Latest Price
| Working Area | 1500×3000 mm |
| XY Axis Working Area | 1500 x 3000 mm |
| Application | Wood, Acrylic, MDF |
| Spindle Power | 5.5 kW |
| Axis Count | 3 Axis |
| Table Type | SS Tray |
| Number Of Spindles | Single |
| Model | 1530 |
| Machine Type | 3 Axis |
| Job Material | Brass, Aluminum, Wood, Stone |
| Spindle Head Type | Double Head Spindle |
| Spindle Speed | 0–24000 rpm |
| Supported Material | Solid Wood, MDF, ACP |
| Z Movement | Ball Screw Transmission |
| Driven Motor | Servo Motor |
₹ 500000 / Piece Get Latest Price
| Working Area | 1300×2500 mm |
| XY Axis Working Area | 1300 x 2500 mm |
| Spindle Power | 3.5 kW |
| Axis Count | 4 Axis |
| Table Type | T Slot Table |
| Supported Material | Solid Wood, ACP, Plywood |
| Spindle Speed | 0–24000 rpm |
| X-Y Axis Working Area | 1300 x 2500 mm |
| Z Axis Working Area | 300 mm |
| Model | 1325 R |
| Machine Type | 4 Axis |
| Job Material | HDF, Sign Board, Wood, MDF, Plywood, Foam Board, Acrylic |
| Spindle Head Type | Single Spindle |
| Application | Moulding, Door Making |
| Number Of Spindles | Single |
| Control System | DSP |
₹ 750000 / Piece Get Latest Price
| Working Area | 1500×3000 mm |
| Spindle Power | 5.5 kW |
| Spindle Speed | 0–24000 rpm |
| Z Axis Working Area | 300 mm |
| Supported Material | Marble, Sandstone |
| Axis Count | 3 Axis |
| Table Type | SS Tray |
| X-Y Axis Working Area | 2000 x 3000 mm |
| Model | 2030 |
| Job Material | Marble, Stone |
| Application | Mould Making, Photo Engraving |
| Driven Motor | Servo Motor |
| Machine Condition | New |
Praveen Kumar Ramnath Vyas (CEO)
Aaradhana Technology Systems
Khasra No 214, Bhankrota Jaysinghpura Road, Jaisinghpura, Asian World School
Jaipur - 302026, Rajasthan, India